JOKE

درباره ما
ران اشتباه رفته است

خلاصه داستان :

در انیمیشن ران اشتباه رفته است : داستان «بارنی» و دوست رباتش «ران» را به تصویر می کشد که راه می رود، صحبت می کند و ارتباط دیجیتالی برقرار می کند. اما سوء عملکردهای ران، آن ها را راهی سفری ماجراجویانه می کند . . .

لینک های دانلود با دوبله فارسی

لینک های دانلود با زیرنویس فارسی

نقد و بررسی :

نیمیشن «ران اشتباه رفته» داستان بارنی، یک دانش‌آموز مدرسه‌ای منزوی و دوست رباتی‌ و سخنگو او ران است که قرار است «بهترین دوست خارج از جعبه» او باشد. نقص‌های خنده‌دار ران که در پس‌زمینه عصر رسانه‌های اجتماعی رخ می‌دهد، آنها را وارد سفری پر اکشن می‌کند که در آن پسر و ربات با یک آشفتگی شگفت‌انگیز، با دوستی واقعی کنار می‌آیند.

 

در واقع بارنی پودوسکی (جک دیلن گریزر) 13 ساله، نوجوانی مبتلا به آسم است که با پدر بیوه خود (اد هلمز) و مادربزرگ بلغاری عجیب و غریبش (اولیویا کولمن) زندگی می‌کند. او که در ایجاد ارتباط با محیط اجتماعی اطرافش مشکل دارد، از طریق یک رابطه دوستی، اعتماد به نفس پیدا می‌کند. اما دوست او کیست؟ یک B-Bot نادرست (روبات تخم مرغی که تمام داده‌های آنلاین خود را استخراج می‌کند تا بهترین دوست بارنی شود) که او به عنوان هدیه تولد می‌گیرد.

شاید با این پیش زمینه و خلاصه داستان، خیلی‌ها بگویند شبیه این اثر را بارها دیده‌ایم؛ اما اجازه ندهید پیش فرض ساده فیلم شما را فریب دهد. علیرغم شباهت موضوعی این انیمیشن به «The Mitchells vs The Machines» که آن نیز در سال 2021 به نمایش درآمد، اما «ران اشتباه رفته» برداشتی بسیار روشن‌تر ارائه می‌دهد. این اثر یک غوغای هوشمندانه و لذت بخش است که التهابات ظریف و کوبنده مصرف‌گرایی و فناوری‌های بزرگ را مطرح می‌کند. جدای از آن، این انیمیشن به نسبت «میچل‌ها در برابر ماشین‌ها» فیلم خنده‌دار تری هم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *